kantoorboek
0

DIJKSTRA, JULIA

POP MODELS

34,95incl BTW

Nog niet verschenen. Wordt verwacht op: 23-06-2025

  • Vertrouwd sinds 1927

  • Persoonlijke aandacht en advies

  • Vanaf 17,50 gratis verzenden NL & BE

  • Meer dan 150.000 artikelen online

Omschrijving POP MODELS

Eerherstel voor vrouwen in de Europese pop art
In de Europese pop art van de jaren 60 is de vrouw alom tegenwoordig. Kunstenaars reageerden met hun werk op de massamedia van de naoorlogse consumptiemaatschappij, waarin mooie jonge
vrouwen symbool stonden voor alles wat modern en begeerlijk was. Zij zetten zich af tegen de elitair bevonden abstracte kunst in musea.

Pop art - een term die halverwege de jaren 50 ontstond in Londen - moest de kunst voor iedereen begrijpelijk maken.Stijl en motieven werden rechtstreeks ontleend aan films, televisie, strips, mode, design, tijdschriften en reclame. In het boek bij de grote zomertentoonstelling POP MODELS in Museum MORE zijn meer dan 70 kunstwerken met vrouwen in de hoofdrol bij elkaar gebracht. Het boek laat zien hoe pop art de vrouw als lustobject presenteerde en tegelijkertijd een wapen werd in de strijd voor gelijkwaardigheid tussen de seksen. Naast bekende namen als Eduardo Paolozzi, Peter Blake en Niki de Saint Phalle stralen ook recentelijk (her) ontdekte sterren als Evelyne Axell, Pauline Boty en Teresa Magalhaes.

Reviews

0.0/5.0

Gemiddelde uit  0 reviews

Nog geen reviews geschreven